Pages Menu
   
Recall Healing
Categories Menu

Endokrynologia – Anatomia, histologia, fizjologia, dr Piotr Pałagin

endo

12 i 22 października – zajęcia 24 – 25
17 i 25 listopada – zajęcia 26 – 27
9 i 20 grudnia – zajęcia 28-29

12 i 22 października – SYSTEM ENDOKRYNOLOGICZNY

-Jak «to» działa? Endokrynologia – homeopatia wewnętrzna.

-Triada Człowieczeństwa w człowieku: CIAŁO – DUSZA – ŚWIADOMOŚĆ

-Gruczoły endokrynologiczne i czakry. -Różnica między kobietami a mężczyznami.

-Symbolika czakr, “stymulatorów/sterowników rytmu”, tkanek i komórek.

-Endokrynologiczne mechanizmy regulacyjne. Relacje (związki) bezpośrednie i zwrotne.

-Ontologiczny model medycyny Dilmana

-Szyszynka czyli nasadka mózgowa lub epifiza. «Trzecie oko». Główne «hormony» szyszynki. Melatonina i serotonina.

-Melatonina i zegar biologiczny.

-Połączenia w mózgu. Połączenie szyszynki z podwzgórzem.

-Krótkie streszczenie artykułu WIACZESŁAWA DUBYNINA (doktora nauk biologicznych, profesora Katedry Fizjologii Człowieka i Zwierząt Wydziału Biologii Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego – MGU) o związku między szyszynką a podwzgórzem

-Tajemnice podwzgórza.

-Podwzgórze. Konflikt komnaty małżeńskiej.

-Przysadka mózgowa. Tylne i przednie płaty przysadki. Główne hormony.

-Oksytocyna i wazopresyna – hormony tylnego płata przysadki mózgowej. Oddziaływanie na ciało. Konflikty. Filozofia.

-Gruczolak przysadki.

SZKOŁA DR PIOTRA PAŁAGINA ON-LINE

Cykl webinarów: Anatomia, histologia, fizjologia – niezbędnik medyczny dla specjalistów Recall Healing / Totalnej Biologii, Germańskiej Nowej Medycyny, Biologiki.

Cały cykl jest przewidywany na 32 spotkania – do końca roku. Średnio dwa spotkania w miesiącu. Jeśli program nie zostanie zrealizowany w trakcie 32 spotkań, będą kolejne, aby uczestnicy mogli przejść cały cykl szkoleniowy. Dla osób mających wykupiony cały cykl szkoleniowy, dodatkowe zajęcia są bezpłatne.

UWAGA! To nie jest szkolenie dla lekarzy! To niezbędne podstawy przekazane w sposób zrozumiały dla osób bez wykształcenia medycznego!

Po każdych zajęciach otrzymujesz materiały szkoleniowe oraz dostęp do nagrania webinarium – aktywny od terminu zakupu do 3. miesięcy po skończeniu całego cyklu.

Po ukończeniu pełnego cyklu webinarów otrzymujesz:

- Dyplom ukończenia szkolenia,
- Zaświadczenie ukończenia szkolenia na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dr Piotr Pałagin - lekarz homeopata, pediatra, psychoterapeuta, astrolog. Autor unikalnej metody łączącej medycynę akademicką, homeopatię, psychosomatykę, Totalną Biologię / Recall Healing, Biologikę, Germańską Nową Medycynę, typologię, astrologię, metafizykę, symbolikę i hermeneutykę. Wykładowca, coach. Autor i współautor książek i publikacji z dziedziny homeopatii, psychosomatyki, psychologii. M.in. “Być mężczyzną? Zabronione!”, “Gdzie mieszka seks”.

Szkoła dr Piotra Pałagina to biologia człowieka w pigułce – niezbędne kompendium wiedzy o ludzkim organizmie, jego anatomii, fizjologii i histologii dla wszystkich, których interesuje holistyczna koncepcja postrzegania człowieka.

Inspirujące spotkania z dr. Piotrem Pałaginem, które w sposób zrozumiały przybliżają “ścisłe” zagadnienia medyczne, anatomiczne i ewolucyjne i łączą je z psychosomatycznym spojrzeniem na biologię człowieka.

Wiedza niezbędna dla osób interesujących się i praktykujących Totalną Biologię / Recall Healing / Psychosomatykę / Germańską Nową Medycynę / Biologikę.

Przystępny i inspirujący przekaz dr Piotra Pałagina pozwala oswoić się z tematami wydawałoby się trudnymi, ale NIEZBĘDNYMI w przypadku pracy związanej ze zdrowiem człowieka. Holistyczne spojrzenie na człowieka pozwolą Ci lepiej zrozumieć procesy zachodzące między mózgiem, ciałem i duszą/duchem człowieka. W naturze nie ma przypadków. Wszystko ma swój biologiczny sens.

Wiedza ta jest niezbędnikiem i solidnym wsparciem dla wszystkich holistycznych terapeutów.
Jeżeli chcesz poszerzyć swoje horyzonty, spojrzeć na organizm ludzki z innego niż dotychczas punktu widzenia, ten webinar jest dla Ciebie!

TEMATY KOLEJNYCH ZAJĘĆ:

Układ nerwowy: centralny, autonomiczny i obwodowy.

Jeśli mózg kontroluje ciało, to kto kontroluje mózg. Połączenie ektodermy i mezodermy. Guzy mózgu, udary, zapalenie opon mózgowych i zapalenie mózgu. Konflikty władzy, hierarchii i zarządzania. “Kto jest szefem”, “obserwuje obserwatora”. Neuropeptydy i wirusy. Struktura i budowa. Stare i nowe mózgi (konflikt interesów: co jest cenniejsze i ważniejsze – żyć bez zasad lub umrzeć za zasady).

Współczulny i przywspółczulny układ nerwowy.

Adrenalina i acetylocholina. Nerwy czaszkowe i obwodowe. “Atakuj lub uciekaj”, “odcedź lub zrelaksuj się”, “śpij lub jedź”, “żyj lub …”. “Ogon kontroluje psa lub pies kontroluje ogon”.

Szyszynka, przysadka mózgowa, podwzgórze. System hormonalny jako całość.

Świetny mechanizm regulacji ważnych procesów humoralnych (odpornościowych). “Trzecie Oko” – mity i rzeczywistość. Ontologiczny model medycyny wg V. Dilmana. Komplementarne procesy bezpośredniego sprzężenia zwrotnego w organizmie człowieka. Asymilacja i dysymilacja. Ewolucja i rewolucja.

Tarczyca, przytarczyce, nadnercza, endokrynologiczna trzustka, jądra i jajniki. Hormony centralne i obwodowe.

Konflikt czasu jest głównym konfliktem tarczycy. Konflikt utraty kierunku jest głównym konfliktem nadnerczy. Co odkrył Selye? “Jestem mężczyzną lub kobietą” – jak poziom hormonów wiąże się z seksualnością i orientacją seksualną.

Interakcja “królestw” śluzowo-mięśniowych (kobieta i mężczyzna, prawa i lewa strona, Mars i Wenus).

Narządy i procesy w organizmie, w których szczególnie ważne jest połączenie błon śluzowych i mięśni. Przewód pokarmowy – perystaltyka i trawienie. Oskrzela – wdech jest procesem aktywnym, wydech jest procesem biernym.

Narządy sensoryczne. Słuch, wzrok, zapach, dotyk, smak.

Konflikty centralne i peryferyjne związane ze zmysłami. Wrażliwość, “Osoby o szczególnie wrażliwej skórze”, “Centrum” i “Peryferia”.

Kości, stawy, mięśnie.

“Dokąd zmierzamy”, “Czym jest sprawiedliwa wojna”, “Na wojnie nie ma zwycięzców”, “Jeśli przyjaciel okaże się wrogiem”, “Jeśli się boisz – nie rób, jeśli tak – nie bój się” i podobne konflikty związane z dewaluacją własnych działań, działań innych w stosunku do siebie i ich “wyczynów” w stosunku do innych ludzi. Konflikty mezodermalne.

Rozmnażanie człowieka

OFF – LINE (NAGRANIA)

Pełen opis w zakładce NAGRANIA

Część XIII – XIV Krew i komórki szpiku kostnego

Część XI – XII Skóra, włosy i paznokcie

Część IX – X Układ moczowy

Część VII – VIII Układ oddechowy

Część V i VIWątroba, woreczek żółciowy i trzustka

Część III i IV – Przewód pokarmowy

Część II – Jama ustna i jej okolice

Część I – Poczęcie i komórki – off-line (nagranie)