Pages Menu
   
Recall Healing
Categories Menu

FAQ

Czy emocje wywołują choroby?

Tak. Dolegliwości w ciele wywołuje stres o dużym natężeniu: śmierć bliskiej osoby, odejście współmałżonka, utrata pracy, problemy z dziećmi… Wszystko to może być ziarnem, które zakiełkuje pod postacią choroby. Mózg uruchamia „program awaryjny”, jest jak skrzynka z bezpiecznikami, jeżeli napięcie jest zbyt duże, automatycznie następuje zwarcie.
Według Recall Healing konkretne emocje wpływają na rozwój danej choroby. Na przykład osteoporoza pojawia się, jeżeli człowiekowi brakuje poczucia własnej wartości; choroba Parkinsona jest wynikiem próby zatrzymania ukochanej osoby, która nas porzuca; rak piersi to „konflikt gniazda”, czyli wynik nieumiejętności zmierzenia się z problemami dotyczącymi rodziny; choroby uszu, nosa, gardła objawiają się, gdy uważamy, że „nie dostajemy tego, czego potrzebujemy”; przełyku, gdy nie możemy „przełknąć” problemu; żołądka gdy nie możemy go „strawić”…

Co jest zadaniem Recall Healing?

Odnalezienie konfliktu, który wywołał chorobę, ponieważ spowoduje to cofnięcie się dolegliwości. Ludzie często wypierają z psychiki swoje problemy, zagłuszają je lekami, alkoholem, używkami. Nadchodzi jednak moment, w którym muszą zmierzyć się z kłopotami, przyjrzeć się im i rozwiązać je. Dla terapeuty Recall Healing nie ma większego znaczenia, z czym przychodzi pacjent: nowotworem czy migrenami. Każda choroba jest informacją o stanie psychiki, gdy konflikt zostaje usunięty, następuje proces samoleczenia i powrotu do zdrowia.

Co Ci da Recall Healing?

Możesz pomóc sobie, swojej rodzinie i pacjentom (gdy jesteś lekarzem lub terapeutą). Zobaczysz związek pomiędzy chorobami, które masz lub miałaś, a wydarzeniami ze swojego życia. Dowiesz się, jak się uzdrowić. Metoda ta jest konkretną wiedzą, którą możesz wykorzystać w praktyce. Warto dowiedzieć się, jak zachować dobre zdrowie do późnej starości.

Czy Recall Healing może pomóc także dzieciom?

Tak. Dziecko w okresie płodowym, w czasie porodu i pierwszych lat życia przeżywa ogromne (często nie w pełni świadomie) emocje. W Recall Healing zwraca się dużą uwagę na okres szkolny u dziecka, ponieważ wtedy mogą pojawić się choroby związane z procesem uczenia. Należą do nich: problemy z czytaniem określane dysleksją (według tej metody powodem może trauma, której doznało któreś z rodziców, czytając tragiczną wiadomość), z pisaniem, czyli dysgrafia (problem relacji ze zbyt wymagającym ojcem, z matematyką – dyskalkulia (powodem może być silny stres rodziców z powodu zmuszenia się do określonych zachowań wymuszonych przez tradycję, której nie akceptują, np. zawarcie małżeństwa, chrzest lub rozpad rodziny). Gdy odpowiednio pracuje się z dzieckiem i jego rodziną, można wpłynąć na polepszenie jego stanu zdrowia.

wydarzenia sprzed narodzin

Na nasze życie wpływ mają również wydarzenia sprzed narodzin

Dlaczego po terapii Recall Healing ludzie uzyskują prawidłową wagę?

Gdy człowiek otyły przechodzi na dietę zawierającą minimum kalorii, mózg robi wszystko, aby odzyskać zbędne kilogramy, tak steruje jego zachowaniem i apetytem, że po pewnym czasie je tyle samo co kiedyś i pojawia się tzw. efekt jo-jo. Aby schudnąć raz na zawsze, musimy zacząć od zrozumienia, z jakiego powodu jesteśmy grubi. Na przykład mamy grupę osób, która spożywa to samo i część z nich jest chuda, a część puszysta. Za dodatkowe kilogramy wini się złą przemianę materii, problemy hormonalne, a nawet genetykę. Recall Healing ma na ten temat inne zdanie. Otyłość jest chorobą i można ją wyleczyć. Przyczyną kłopotów z utrzymaniem prawidłowej wagi, tak jak i każdej innej dolegliwości, jest konflikt, który rozgrywa się w podświadomości. Jeżeli rozwiążemy problem, znikną zbędne kilogramy.